
Exair® Premium High Lift Reversible Drum Vac System, 1/4" Inlet, 30 Gallon Capacity
Weights & Dimensions
| Water Lift | 180 in |
| Hose Diameter | 1-1/2 in |
| Hose Length | 20 ft |
| Inlet Size | 1/4 in |
Product Details
| Type | Wet Vacuum |
| CFM | 43 CFM |
| Type of Power | Compressed Air |
| Color | Blue/Silver/Black |
| Air Consumption | 43 CFM |
| Style | Premium High Lift Reversible |
| Capacity | 30 gal |
| Material | Stainless Steel |
| Package Quantity | 1 |
| Min Compressor Size | 11 HP |
| Manufacturers Part Number | 6395-30 |
| Decibels | 83 |
| Brand | Exair |
Compliance & Certifications
| Certifications | CE, OSHA |
MPN #: 6395-30 Model #: B3221049
Choose options



