
Tornado® Single Electric Jumbo Wet/Dry Industrial Vacuum, Black
Weights & Dimensions
| Length | 24 in |
| Width | 25 in |
| Height | 72 in |
| Weight | 162 lbs |
| Water Lift | 51 in |
Product Details
| Type | Wet/Dry Vacuum |
| CFM | 184 CFM |
| Horsepower | 2.25 HP |
| Type of Power | Corded |
| Vacuum Motor | 2.25 HP |
| Color | Black |
| Filter Type | Bag |
| Cleaning Capacity | 1,874 ft²/hr |
| Capacity | 55 gal |
| Filtration | Poly External Filters |
| Material | Steel |
| Vacuum Flow | 184 |
| Manufacturers Part Number | 95954 |
| Decibels | 83 |
| Brand | Tornado |
Warranty
| Warranty | 2 Years Comprehensive, 1 Year Labor |
MPN #: 95954 Model #: B2841338
Choose options

Tornado® Single Electric Jumbo Wet/Dry Industrial Vacuum, Black
Sale price$8,385.00



