




Guardair® PowerQUAD™ Vacuum Kit with 1-1/2" Inlet, 10 Gallon Capacity
Weights & Dimensions
| Length | 19-3/4 |
| Width | 19-3/4 in |
| Height | 28-5/8 in |
| Weight | 37 lbs |
| Water Lift | 126 - 251 in |
| Inlet Size | 1/2 in |
| Hose Diameter | 1-1/2 in |
| Hose Length | 10 ft |
Product Details
| Filter Type | Standard |
| Air Consumption | 20 - 60 CFM |
| Filtration | 10 microns @ minimum of 98% efficiency |
| Material | Steel |
| Manufacturers Part Number | PQ10C150 |
| Brand | Guardair Corporation |
| Type | Wet/Dry Vacuum |
| CFM | 20 - 60 CFM |
| Type of Power | Pneumatic |
| Color | Black |
| Style | Multi Stage Pneumatic Vacuum Unit |
| Capacity | 10 gal |
| Description | 10 Gallon Vacuum Kit |
| Package Quantity | 1 |
| Vacuum Flow | 92 - 129 |
| Min Compressor Size | 4 - 12 HP |
| Decibels | 82 - 85 |
MPN #: PQ10C150 Model #: B3169137
Choose options





Guardair® PowerQUAD™ Vacuum Kit with 1-1/2" Inlet, 10 Gallon Capacity
Sale price$2,609.00



