

Exair® Premium Easy Switch Wet/Dry Vac System, 1/2" Inlet, 55 Gallon Capacity
Description
Weights & Dimensions
| Water Lift | 168 - 210 in |
| Hose Diameter | 1-1/2 in |
| Hose Length | 10 ft |
| Inlet Size | 1/2 in |
Product Details
| Type | Wet/Dry Vacuum |
| CFM | 90 - 94 CFM |
| Type of Power | Pneumatic |
| Color | Blue/Silver/Black |
| Filter Type | Standard |
| Air Consumption | 53 - 65 CFM |
| Style | Premium Easy Switch |
| Capacity | 55 gal |
| Filtration | Dry Material |
| Package Quantity | 1 |
| Vacuum Flow | 90 - 94 |
| Min Compressor Size | 15 HP |
| Manufacturers Part Number | 6301 |
| Decibels | 79 - 82 |
| Brand | Exair |
Compliance & Certifications
| Certifications | CE, OSHA |
MPN #: 6301 Model #: B3221095
Choose options


Exair® Premium Easy Switch Wet/Dry Vac System, 1/2" Inlet, 55 Gallon Capacity
Sale price$5,299.00



