















Thor Sweeper Wet/Dry Squeegee Vacuum, 18 Gallon Cap.
Weights & Dimensions
| Water Lift | 52 in |
| Cord Length | 50' |
| Hose Length | 9-1/2 ft |
| Cleaning Width | 24 in |
Product Details
| Type | Wet/Dry Vacuum |
| CFM | 99 CFM |
| Type of Power | Corded |
| Color | Blue |
| Amperage | 8 A |
| Hertz | 60 Hz |
| Filter Type | Cloth |
| Capacity | 18-1/2 gal |
| Voltage | 120 V |
| Material | Plastic |
| Description | Wet & Dry Vacuum |
| Manufacturers Part Number | 641415 |
| Decibels | 82 |
| Peak Horsepower | 1.3 HP |
| Brand | Global Industrial |
Compliance & Certifications
| Certifications |
cETL |
Choose options
















Thor Sweeper Wet/Dry Squeegee Vacuum, 18 Gallon Cap.
Sale price$1,529.00



