


Dustless Technologies® Slurry Vacuum System, 30 Gallon Capacity
Weights & Dimensions
| Length | 20 |
| Width | 20 in |
| Height | 90 in |
| Weight | 94 lbs |
| Water Lift | 124 in |
| Cord Length | 15 |
| Hose Diameter | 1-1/2 in |
| Hose Length | 25 ft |
Product Details
| Type | Slurry Vacuum System |
| CFM | 114 CFM |
| Type of Power | Corded |
| Color | Yellow |
| Amperage | 13 A |
| Filter Type | Foam |
| Capacity | 30 gal |
| Voltage | 120 V |
| Material | Steel |
| Description | Industrial Slurry Vacuum System |
| Package Quantity | 1 |
| Manufacturers Part Number | H0908 |
| Brand | Dustless Technologies |
Warranty
| Warranty | 3 yr |
Compliance & Certifications
| Certifications | UL |
MPN #: H0908 Model #: WBB3175472
Choose options



Dustless Technologies® Slurry Vacuum System, 30 Gallon Capacity
Sale price$4,759.00



