

Exair® Reversible Drum Vac System, 1/4" Inlet, 30 Gallon Capacity
Weights & Dimensions
| Water Lift | 96 in |
| Hose Diameter | 1-1/2 in |
| Hose Length | 10 ft |
| Inlet Size | 1/4 in |
Product Details
| Type | Wet Vacuum |
| CFM | 19 CFM |
| Type of Power | Compressed Air |
| Color | Blue/Silver/Black |
| Air Consumption | 19 CFM |
| Style | Reversible |
| Capacity | 30 gal |
| Material | Stainless Steel |
| Package Quantity | 1 |
| Min Compressor Size | 5 HP |
| Manufacturers Part Number | 6196-30 |
| Decibels | 86 |
| Brand | Exair |
Compliance & Certifications
| Certifications | CE, OSHA |
MPN #: 6196-30 Model #: WBB3220676
Choose options


Exair® Reversible Drum Vac System, 1/4" Inlet, 30 Gallon Capacity
Sale price$1,259.00



